Ultrason Prob Teknolojisi - PureWave ve XDclear


Piyasada çok sayıda ultrason probu bulunmaktadır. Bununla birlikte, sadece doğru tipte dönüştürücüyü seçmeniz gerekmez, aynı zamanda ihtiyacınız olan ultrason sistemi ile uyumlu olduğundan emin olmanız gerekmektedir.Ayrıca, her markanın kendine ait yeni teknolejileri geldi.

Bu blog yazısında, Philips'ten gelen PureWave teknolojisini ve GE'den gelen XDclear ultrason prob teknolojisi hakkında bilgi verelim :

Ultrason dönüştürücüler görüntü rekonstrüksiyonu için sinyal iletim zincirinin önemli bir parçasıdır. Aslında, görüntü kalitesinin temel belirleyicileridir.

Bununla birlikte, tıbbi görüntüleme alanı 40 yıldan uzun süredir aynı piezoelektrik malzemeyi kullanmaktadır. Bu nedenle, birkaç yıl önce yeni kristal malzeme türü ve ultrason prob teknolojisi ortaya çıkana kadar görüntü kalitesinde herhangi bir dramatik gelişme olmamıştır.


PureWave Ultrason Prob Teknolojisi

  • PureWave transdüserleri daha saf, daha homojen, daha düşük kayıplara sahip ve enerjiyi hassas ve verimli bir şekilde aktaran piezo kristalleri kullanır.

  • PureWave transdüser teknolojisini hassas bir şekilde tasarlanmış dönüştürücü tasarımı ile kullanarak, frekans kapsamını büyük ölçüde arttırmak mümkündür.

  • Aniden, tek bir dönüştürücü, geleneksel kristallerle iki dönüştürücüden gerçekleştirilmek için kullanılan frekans kapsamına sahiptir! Bu ayrıca PureWave'in bant genişliğindeki verimliliği önemli ölçüde artırdığı ve derin nüfuz ve yüksek çözünürlükle sonuçlandığı anlamına gelir.

  • Ayrıca, PureWave teknolojisi gelişmiş harmonikleri destekler ve daha geniş frekans aralıklarında daha fazla hassasiyet, çoklu harmonik frekansları iletme ve alma esnekliği sağlar. Bu, çözünürlüğü daha da artırır ve artifakt sayısını azaltır.

C5-1, S5-1, C10-3v, X5-1 ve X6-1 gibi PureWave transdüserleri, IU22 , IE33 , Affiniti ve Epiq gibi en gelişmiş Philips ultrason sistemlerine uygulanabilir


XDclear Ultrason Prob Teknolojisi


GE, XDclear ultrason prob teknolojisini hassas mühendislik ve tek kristal, akustik amplifikatör ve serin yığını bir araya getirerek geliştirdi. Bu, geleneksel GE dönüştürücü teknolojisinden daha geniş bir bant genişliği ile daha güçlü, saf ve verimli bir ses dalgası sunar.

Her birinin kendi önemli amacı vardır:

  • Tek kristal, yüksek kaliteli bir akustik sinyal üretmek için geliştirilmiş bir piezoelektrik malzemeyi içeren mükemmel bir görüntü kalitesin